דיקור סיני ויפני

דיקור סיני הוא טכניקת ריפוי עתיקה שהחלה להתפתח לפני אלפי שנים בסין, והיא אחת השיטות העתיקות הפופולריות ביותר בעולם כיום.
דיקור יפני מתבסס על עקרונות הדיקור הסיני, אך כולל טכניקות וגישות ייחודיות משלו ובעיקר שם דגש על אבחון ע"י מישוש, המהווה מפה לקריאת גופה של המטופלת.
הדיקור עצמו הוא מאוד שטחי ונעשה עם מחטים דקות ועדינות במיוחד, ולכן פחות מורגש ע”י המטופלת.

התפיסה הסינית והיפנית היא הוליסטית, כזו שרואה בגוף ובנפש מכלול שלם אשר לא ניתן להפרדה, וסובבת סביב הרעיון של זרימת אנרגיה, המכונה "צ'י" (Qi) אשר נע דרך ערוצים או מרידיאנים בגוף.

בעיות בריאותיות, גופניות ונפשיות, הן ביטוי של שיבוש או חוסר איזון בזרימת האנרגיה הפנימית בגוף, והמהות של הדיקור היא לתמוך במנגנוני הריפוי העצמי של הגוף.
במהלך הטיפול, מחטים עדינות מוחדרות לנקודות דיקור ספציפיות לאורך המרידיאנים, כדי לעורר ולשחזר את הזרימה ההרמונית של הצ'י.
הטיפול בדיקור הוא בעל אפקט מצטבר, ומשך זמן השפעתו הולך וגדל עם המשך הטיפולים, ולכן, בדרך כלל, הטיפול שונה מפגישה לפגישה - התהליך הוא תהליך מתמשך של התקדמות.

בקליניקה אני מטפלת ע"י השילוב הייחודי של הדיקור, הסיני והיפני, והטיפול הנטורופתי, בו אני מתאימה למטופלת את התזונה וצמחי המרפא המדוייקים לה, למצב הבריאותי שלה ואורח החיים שלה.
השילוב הזה מוכיח את עצמו בטיפול במצבים בריאותיים שונים:

  • חוסר איזון הורמונלי שמתבטא בבעיות פריון, תסמיני גיל המעבר, אנדומטריוזיס, תסמונת שחלות פוליציסטיות או בבעיות שונות סביב המחזור כמו: אקנה, מיגרנות או כאבי ראש, מצבי רוח, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר או מחזור שאינו מופיע (אמנוריאה).
  • בעיות עיכול שונות כמו: עצירות, שילשולים, צרבות, אפטות, כאבי בטן, גזים, נפיחות, חשק למתוק, נפילות אנרגיה.
  • בעיות פיזיות שונות כמו: עוויתות בשרירים, אלרגיות, דמע, נזלת כרונית, ליחה, שיעול, גירודים, הפרעות קשב וריכוז, חוסר אנרגיה, הפרעות שינה בעיות נפשיות שונות כמו לחץ, חרדה, דיכאון ועוד.