ירידה במשקל בעזרת 5 כללים פשוטים

כדי להבטיח את הירידה הכי נכונה ומאוזנת במשקל, הגעה למשקל יעד ושמירה עליו לאורך זמן, כדאי לעבוד בצורה של תזונה מותאמת אישית.
אני מזמינה אותך ליצור תכנית אישית לירידה במשקל, הכוללת תזונה מותאמת אישית וצמחי מרפא, המזרזים את תהליכי העיכול ובכך מסייעים להסיר קילוגרמים עודפים.
כמובן שתוכנית כזו מתחילה באיבחון (גם של בדיקות דם) ותשאול מעמיק, ונבנית בהתאם לאורח החיים שלך , כך שתאפשר התמדה בה.

נשים רבות מרגישות שאם ירדו חמישה קילוגרמים הן ירגישו טוב יותר עם עצמן, תחושת ביטחון העצמי שלהן תעלה – גם אם אינן נחשבות מלאות. מטרת ההרזיה שלהם לא תהיה רפואית, אלא אסתטית.

לעומתן, ישנן רבות הסובלות מעודף משקל משמעותי, אשר חולמות על הרזייה במשך שנים רבות – עבורן מטרת ההרזייה היא איננה רק אסטית אלא בריאותית לגמרי.

האמונה שלי היא שירידה במשקל זהו תהליך, אשר מבטא ומנחיל שינוי אמיתי לאורח חיים בריא. ולכן, על מנת להצליח לרדת במשקל (גם קילוגרמים ספורים וגם רבים יותר), יש צורך בשינוי החשיבה, דיוק התזונה ואורח החיים.

אז מה הדרך הנכונה לרדת במשקל בצורה מבוקרת?
הנה חמישה כללים בדרך למטרה:

1. מקבלים החלטה וקובעים יעדים הגיוניים

אפשר להמשיך להתלונן על המשקל, אבל מתלונות אף אחד עוד לא ירד במשקל. כשמקבלים החלטה אמיתית, כל הקשיים שעמדו בדרככם, שלא אפשרו לכם לבצע את תהליך הירידה במשקל, יהפכו לקטנים יותר והשגת המטרה תהיה קלה יותר.

כדי להבין אם באמת יש לכם מוטיבציה לרדת במשקל, חשבו על למה כל כך חשוב לכם לרזות כעת? מה ישתפר בחייכם כשתשיגו את המטרה?
האם אתם מוכנים להתאמץ לשם כך ולעשות שינויים?

אם אתם מתקשים לראות מה תרוויחו מהירידה במשקל, כנראה שזה לא מספיק מפריע לכם כדי לשנות ולהתחיל לפעול לשם כך, וזה בסדר (כל עוד אתם לא נמצאים בעודף משקל גדול שעלול להזיק לבריאותכם).
אך אם אתם מבינים את התועלת בירידה במשקל, ויש לכם את כוח הרצון הדרוש לשם כך – זה הזמן להציב יעדים ריאליים. זכרו שתהליך הרזיה שמתבצע בצורה קיצונית לא יחזיק מעמד לאורך זמן - "מה שבא בקלות הולך בקלות" – מכירים?
תשאפו לחזור למשקל שהרגשתם בו טוב, כזה שתוכלו להחזיק בו לאורך זמן.
כדי לשמור על המוטיבציה שלכם, אני ממליצה שתחלקו את המטרה שלכם, היעד הסופי, ליעדים קטנים, כמו למשל: לקבוע יעדי משקל (בחודש הקרוב אני שואפת לרדת 4 ק"ג, בעוד חודשים 3 ק"ג נוספים וכך הלאה), או לשנות דפוסי אכילה (בחודש הקרוב אני מפסיקה לאכול בשעה 20:00 ובחודש הבא אני אני מפסיקה לאכול מול הטלוויזיה וכו').

2. דואגים לכך שלא נשארים רעבים

קרה לכם בעבר שהחלטתם שאתם נכנסים לתהליך הרזייה, התאמצתם כדי להקטין כמויות, אולי אפילו וויתרתם על ארוחת הבוקר (טעות נפוצה) - אבל בערב הבנתם שאתם ממש רעבים וטרפתם כל מה שהיה בהישג ידכם?

הדרך היחידה לרדת במשקל בצורה נכונה, היא להיות במאזן קלוריות שלילי (גרעון קלורי). כלומר, שהתפריט שלכם יכלול כמות קלוריות שמצד אחד תוביל לירידה במשקל ומצד שני תספק לגוף את כל הערכים התזונתיים, להם הוא זקוק.
אם אתם רעבים תתקשו לשמר זאת לאורך זמן. לכן, חשוב שתדאגו לכך שלא תהיו רעבים.

לא משנה אם המטרה שלכם היא לרזות 5, 10 או 30 קילוגרמים - הכלל הזה הוא הבסיס לירידה מאוזנת ונכונה במשקל. כשאתם שבעים הרבה יותר קל לבצע בחירות תזונתיות מאוזנות ובריאות. לכן, הקפידו על תוכנית של ירידה במשקל, שתתרום לתחושת השובע שלכם ושתיהיה מחולקת נכון לאורך כל היום.

3. מקפידים לשתות הרבה מים

במקרים רבים אנחנו לא מפרשים נכון את תחושת הצמא שלנו, מבלבלים אותה עם רעב, ואוכלים במקום לשתות.

שתייה מים מרובה מהווה כלל חשוב מאוד בתהליך ירידה במשקל, מכיוון שהמים תורמים לתחושת רוויה ולעיתים אף לשובע.
בנוסף, שתיית מים מאיצה את חילוף החומרים ואת קצב שריפת הקלוריות.

במידה ואתם מתקשים לשתות הרבה מים, אני מציעה לשתות חליטות צמחים (כמו לואיזה ונענע – ניתן לקרר את החליטה ולשתות אותה פושרת או קרה) או להוסיף פירות למים וכך להעניק להם מתיקות עדינה וטבעית (כמו פירות יער, פלחי תפוז, אפרסק).

בכל מקרה, חשוב מאוד להימנע ממשקאות מוגזים ומשקאות אנרגיה, אשר מכילים הרבה מאוד סוכר וגורמים לעלייה במשקל.

4. מבצעים פעילות גופנית על בסיס קבוע

הוספת פעילות גופנית לאורח החיים שלכם אינה תורמת רק לירידה במשקל, אלא לבריאות ולאיכות חיים טובה באופן כללי.
בצעו פעילות גופנית לפחות פעמיים-שלוש בשבוע. פעילות גופנית המגדילה את קצב שרפת הקלוריות.
חשוב למצוא את הפעילות הגופנית שאליה אתם מתחברים ואוהבים לעשות, וזאת על מנת שתצליחו להקפיד ולהתמיד בה.

5. אוכלים ארוחת בוקר בריאה

אנשים רבים מאמינים שאם יוותרו על ארוחת הבוקר הם יצליחו לרדת מהר יותר במשקל. ההפך הוא הנכון.

מחקרים מראים שאנשים שמוותרים על ארוחת הבוקר רעבים יותר מאלו שכן אוכלים, מה שיוצר אכילה לא מאוזנת בהמשך היום, שכמובן מובילה לעלייה במשקל.

הרמב"ם – גדול החכמים אמר "בבוקר אכול כמו מלך, בצהריים כמו נסיך, ובערב כמו אביון" - ארוחת הבוקר צריכה להיות הארוחה העיקרית שלנו ביום ולהכיל בתוכה גם פחמימות וגם חלבונים, כך שתעניק שובע לאורך היום.