טיפול נטורופתי

מהו טיפול נטורופתי?

נטורופתיה היא דרך טיפול הוליסטית המשלבת ידע מדעי עדכני עם רפואה מסורתית טבעית.
לגוף האדם יש יכולות ריפוי טבעיים, וע"י הטיפול הטבעי הנטורופתי ניתנת האפשרות להצליח ולהתגבר על סימפטומים ומחלות שונות.
הטיפול מבוסס על שיטות רפואה עתיקות וכולל התאמה של פורמולות צמחי מרפא או התאמה של התזונה למצב הבריאותי של המטופלים.
הטיפולים הטבעיים בטיפול הנטורופתי כוללים: תזונה נכונה מותאמת אישית, טיהור וניקוי מרעלים, תוספי תזונה, צמחי מרפא, התאמת פעילות גופנית, טכניקות להפגת מתחים ועוד.

לעומת הטיפול ברפואה המערבית, טיפול שנעשה לפי פרוטוקול טיפולי, הרפואה הנטורופתית מטפלת באדם עצמו. הטיפול מורכב תוך הסתכלות על מכלול הגורמים שיצרו אצל הטדם את המחלה או הסימפטומים מהם הוא סובל: הגורמים הפיזיולוגיים, הנפשיים, הסביבתיים, החברתיים ואורח החיים שלו.
ע"י הסתכלות זו ניתן להגיע לשורש הבעיות שיצרו את המחלה וכך ניתן לתת טיפול יעיל למחלה ולא רק כטיפול בסימפטומים מהם סובל המטופל.

באילו בעיות בריאותיות ניתן לטפל בעזרת הנטורופתיה?

תת או יתר פעילות של בלוטת התריס, כאבי ראש ומיגרנות, חוסר איזון הורמונלי ובעיות פוריות (קושי להיכנס להריון או קושי להחזיק הריון), שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, בעיות במחזור החודשי (מחזורים לא סדירים או אמנוריאה, PMS) אקנה, בעיות ותסמינים של גיל המעבר, עצירות, שילשולים, נפיחות בטנית וגזים, נפילות אנרגיה או עייפות אחרי ארוחות, כולסטרול גבוהה, סכרת סוג 2, צרבות, כיבי קיבה ,לחץ דם גבוה, אלרגיות, מצבי רוח משתנים, דיכאון ועוד.

הדרך לשינוי

מטרת הטיפול הנטורופתי היא לגרום למטופלת להבין מה אורח החיים המתאים לה ביותר ולעזור לה ליצור את השינוי לקראת איכות חיים טובה וחיים בריאים.
שינוי ההרגלים יכול להיות תהליך מאתגר, אך כאשר הוא נעשה במקביל לליווי ותמיכה בתהליך הטיפול, הוא מצליח ויוצר שינוי משמעותי בחייה של המטופלת.